Każdy kto ma mało czasu na przygotowanie jedzenia uwielbia dania, które można przyrządzić w krótkim czasie. Większość osób uważa, że dania przygotowywane w krótkim czasie nie mogą być zdrowe. Na szczęście jednak istnieje wiele różnych ciekawych przepisów, które mogą zostać przygotowane w krótkim czasie, będąc jednocześnie bardzo zdrowymi.

 

Owoce i warzywa
Jest to bardzo smaczna przekąska, która nie wymaga do przygotowania praktycznie niczego. Wystarczy tylko obrać i można już chrupać. Do tego celu nadają się jabłka, banany, kalafiory czy też kalarepy. Szybko smacznie, a przede wszystkim bardzo zdrowo.

 

Zdrowa kanapka
Jednym z przykładów zdrowych kanapek, które mogą być przygotowane bardzo szybko jest chleb z guacamolą bądź też pastą ze słonecznika. Obydwa te dania można przygotować bardzo szybko, jednak w przypadku pasty ze słonecznika należy pamiętać, aby słonecznik był wcześniej namoczony.

 

Sałatka
Kolejnym bardzo smacznym, a jednocześnie zdrowym przykładem dania są różnego rodzaju sałatki. Może być to na przykład sałatka z kapusty pekińskiej.

 

Risotto / Kaszotto

Przykład dania, które wykonuje się bardzo szybko i jest podawane na ciepło. Może być to  zamiennik wielu różnych obiadów. Wykonać go można nawet w ciągu 30 minut. Przepis jest bardzo prosty i polega na ugotowaniu kaszy bądź też ryżu, pokrojeniu cebuli, podduszeniu wybranych warzyw, dodaniu przypraw i połączeniu wszystkiego z kaszą bądź ryżem. W ten sposób powstaje bardzo smaczne danie, które przygotować można w bardzo krótkim czasie.

 

Pesto

Jeszcze jednym przykładem dań, które wykonuje się szybko, a które jednocześnie są bardzo zdrowe  jest pesto. Przygotować je można nawet w ciągu 15 minut. Wykonuje się je przy wykorzystaniu orzechów. Dodaje się do nich pietruszkę, bądź też inny smaczny zielony składnik, czosnek, oliwę, trochę soku z cytryny i trochę przypraw. Całość następnie musi zostać zblendowana. Do takiego sosu należy ugotować makaron bądź też ryż. W ten sposób powstaje bardzo smaczne i zdrowe danie.

 

Koktajle

Koktajle zwykle kojarzą się z bardzo kalorycznymi mieszankami, jednak wcale takimi nie muszą być. Aby uzyskać zdrowy i smaczny koktajl należy wrzucić owoce, ziarna, orzechy i wiele innych rzeczy jakie się tylko ma i zblendować. Przygotowanie całości zajmuje tylko chwilę, a danie jest

bardzo sycące.

 

Płatki

Bardzo sycącym daniem, które przygotowuje się dosłownie w 3 minuty są płatki. Wieczorem należy zalać je wodą, następnego dnia rano odsączyć i dodać suszone owoce, ziarna, orzechy a następnie całość zalać ciepłym mlekiem. Najlepiej, aby mleko było kokosowe, migdałowe czy też ryżowe.

 

Jak widać dań, które są bardzo zdrowe, a jednocześnie przygotowane mogą być w chwilę jest całkiem sporo. Dlatego też nie należy mówić, że nie da się zdrowo zjeść. Należy wziąć się do pracy i przygotowywać smaczne posiłki.